Veteránska míľa

V nádhernom prírodnom prostredí  Mestského parku mesta Košice,  odštartujú v nedeľu dňa 11/10/2020 (nedeľa) o 10.00 h prvý ročník netradičných bežeckých pretekov pod názvom „VETERÁNSKA MÍĽA“.  Organizátori radi privítajú všetkých milovníkov behu od detí do 6 rokov (v sprievode rodiča) až po veteránov nad 60 rokov. Prezentácia je od 08:30 - 10.00 h pri „Altánku“ v Mestskom parku so vstupom z Mlynskej ulice, kde je plánovaný aj „ŠTART“ tohto netradičného behu. „Je to beh, ktorý nie je na čas. Je to beh, ktorý hovorí o podpore mieru, spolupatričnosti, o ľudských hodnotách, beh, ktorý nás navádza na zamyslenie nad dnešným svetom a nad útrapami, ktoré prežívajú ľudia postihnutí vojnovým konfliktom na Ukrajine, beh za ukončenie nezmyselnej vojny na Ukrajine, beh za ukončenie vojny všade tam, kde prebieha, pretože pri nej zomierajú prevažne nevinné deti, trpia tím nevinní ľudia a predovšetkým najviac - ženy a matky......."

Podujatia sa zúčastnia aj športoví veteráni z Ukrajiny, mladí ľudia, ktorí v dôsledku účasti vo vojnovom konflikte na Donbase a v Donecku prišli o to najcennejšie, o svoje zdravie, viacerí aj o svoje končatiny. Svojou osobnou účasťou, svojimi životnými príbehmi a samotným behom na bežeckých protézach v Mestskom parku chcú poukázať na nezmysel vojny a jej dôsledky. Šport a beh zvlášť, sa stal pre nich novou životnou náplňou a zmyslom života po návrate z vojny k rodinám a do civilného života.........

          „POZÝVAME VÁS VŠETKÝCH NA TENTO NETRADIČNÝ BEH DO MESTSKÉHO PARKU“

Mestský park je najväčším verejným parkom v Košiciach v mestskej časti Staré mesto a v tomto roku si pripomenieme 160.výročie od jeho založenia (r.1860) V Mestskom parku, nájdeme fontánu , jazierko, množstvo miest na sedenie a relax, priestor na venčenie psov ale aj hudobný altánok a letné kúpalisko Mestskej plavárne. Mestský park slúži predovšetkým na oddych obyvateľom mesta Košice a jeho návštevníkom, no taktiež pre usporadúvanie kultúrnych podujatí, detských súťaží ale i kulinárskych festivalov.

Kedy: 11. október 2020

Kde: v mestskom parku v Košiciach

Registrácia: ONLINE - prostredníctvom formulára na tejto stránke alebo v mestskom parku na mieste prezentácie bežcov od 8:30 - 10:00

Štart: 10:00 hod. (deti), 11:30 (dospelí), štart pri bráne a cieľ pri altánku. Povrch tvoria dlažobné kocky, asfaltový a štrkový chodník

Dĺžka trate: 1 míľa             =          1,609344 kilometrov

Kategória:

 • Detská míľa - 1609 m (1 x okruh )
 • Veteránska míľa - 4 827 m (3 x okruh)

  Organizátor: Združenie FEMAN

  Informácie: Ing. Eduard Buraš, +421 / 905  539 926, Email: feman@stonline.sk

  Štartovné 2,- €  / dieťa do 12 rokov, dôchodca, osoba s preukazom ZTP

                     5,- € / deti nad 12 rokov, dospelí a ostatní účastníci behu

  Platba:     1) bankovým prevodom k dátumu 05.11.2020

  na číslo účtu: SK87 1111 0000 0010 3733 1000

  SWIFT:           UNCRSKBX

  VS:                 11102020          KS: 0308

  Info:                účastnícky poplatok Veteránska míľa 2020

                    * na mieste počas registrácie

   

  Pre účastníkov behu pripravujeme spoločne s partnermi  v altánku Mestského parku kultúrny program, malé občerstvenie (pravý ukrajinský BORŠČ, ktorý pripravuje pani Valentina Solodka z mesta Kyjev, účastníčka a šampiónka viacerých gastronomických súťaží zameraných na prezentáciu ukrajinskej kuchyne vo svete, ponúkneme bežcom typický nealko nápoj na Ukrajine - KVAS,...............), upomienkové predmety za účasť na podujatí a podporu tejto myšlienky.

  Mapa trate

  Veteranska mila

  Registračný formulár (REGISTRÁCIA JE SPUSTENÁ!)

  Adresa / Address

  Vyplnenie a odoslanie registračného formulára je zároveň súhlasom so spracovaním osobných údajov / Filling out and submitting the registration form also constitutes consent to the processing of personal data.

  Odoslaním registrácie prehlasujete, že ste dostatočne pripravený na štart a že Váš zdravotný stav Vám bez obmedzení dovoľuje absolvovať plnú fyzickú záťaž a uvedenú dĺžku trate. Odoslaním registrácie zároveň SÚHLASÍTE S PROPOZÍCIAMI VETERÁNSKEJ MÍĽE, ktoré sú uvedené na tejto stránke a ste si vedomý toho, že štart na pretekoch je na vlastnú zodpovednosť.

  Uvedené osobné údaje budú spracovávané v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov. Vyplnením registračného formulára dávam Združeniu FEMAN / Slovensko - európska kultúrna spoločnosť, IČO 31961681, sídlo Zvonárska 23, 040 01 Košice, súhlas na spracovanie mojich osobných údajov na účely registrácie a prezentácie účastníkov podujatia VETERÁNSKA MÍĽA, organizácie podujatia.

   

  Fotogaléria