Dni Ukrajiny v meste Košice

Dni Ukrajiny
Veľvyslanectvo Ukrajiny v Slovenskej republike

14-23. apríla 2015 v meste Košice sa uskutočnili Dni Ukrajiny, organizované v spolupráci s Mestom Košice, združením FEMAN a Zväzom Rusínov – Ukrajincov SR, a za podpory Veľvyslanectva Ukrajiny v Slovenskej republike.

Dni Ukrajiny v Košiciach sa stali významnou udalosťou vo vývoji ukrajinsko-slovenskej a kultúrno- humanitárnej spolupráce a prispeli k pozitívnemu obrazu Ukrajiny na Slovenské.

Na dňoch Ukrajiny v slovenskom meste Košice boli početné aktivity, vrátane: vernisáž fotodokumentačnej výstavy «Element Majdanu», diskusné fórum «Aktuálna situácia na Ukrajine», výstava Natálie Studenkovej «Tajomstvo krásy», premietanie filmov (turistické a vínne cesty Zakarpatska, gastronómia, kultúra), slávnostný koncert k výročiu Tarasa Ševčenka (Halyčanka z Ľvova, ukrajinský zbor Karpaty z Košíc) «Ctíme si naše tradície», art workshop pre deti  «Farebné priateľstvo» Natálii Studenkovej.

V dňoch Ukrajiny v Košiciach od 14. do 23.apríla svoje kultúrne úspechy predstavili Slovensku skupiny zo Zakarpatská, Kyjeva, Dnepropetrovska, Ľvova, Odesy, Krivého Roga a Ivano-Frankivska. Spolu asi 180 delegátov.

Viac ako 40 účastníkov z Ukrajiny sa podieľali na bilaterálnom obchodnom fóre na ktorom sa rokovalo o budúcnosti cezhraničnej spolupráce v oblasti cestovného ruchu.